www.vydraga.eu

Koncertai

„Vydraga“ Ispanijoje

  • 2013-06-02

„Vydraga“ IspanijojeIspanijoje, Burgos mieste gegužės 10 – 17 dienomis vyko „Lietuvos savaitė“, skirta Europos dienai ir Lietuvos pirmininkavimui Europos tarybai paminėti.

Joje dalyvavo ir instrumentinio folkloro grupė „Vydraga“, vykusi į Ispaniją Lietuvos Respublikos ambasadorės Audros Plepytės kvietimu. Svarbiausias kolektyvo koncertas vyko centrinėje Burgos koncertų salėje. Specialiai šiai progai buvo paruošta programa, atspindinti visus lietuvių folkloro laikmečius, instrumentinės muzikos vystymosi etapus nuo seniausios – piemenų, nepamirštant kanklėms būdingų melodijų. Taip pat skambėjo dūdmaišis, cimbolai, bandonija, smuikas ir tradicinės lietuviškų kapelijų sudėtis su šiais instrumentais.

 

Skaityti toliau: „Vydraga“ Ispanijoje

Ulioj bitela Stripeikiuose 2012

  • 2012-08-24

Mamerto Krapausko atsiliepimas laikraštyje „Mūsų Ignalina“ 2012.08.21.

Praėjusį trečiadienį, per Žolines, jau dvidešimt pirmą kartą Senovinės bitininkystės muziejuje Stripeikiuose vyko medkopio pabaigtuvių šventė „Ulioja bitela“, kurią pagal tradiciją, pasitelkusi rėmėjus, organizuoja Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direkcija. Atvykusių į ją laukė pilni medaus koriai, statinės medaus alaus, Tauragnos upelio čiurlenanti ramybė, „bitelų ulionės“, daug muzikos ir geros nuotaikos. Mes ten buvome, medų per smakrą varvinome ir viską matėme.... Scenoje Kernavės folkloro ansamblį pakeitė jau kitas – plačiai Lietuvoje ir už jos ribų žinoma, Algirdo Klovos vadovaujama, instrumentinio folkloro grupė „Vydraga“, kuri padovanojo daug skambių muzikinių kūrinių, atliekamų Adutiškio cimbolais ir Labanoro dūda ir kitais instrumentais, bei nuotaikingų dainų, už kurias susilaukė daug plojimų.

Daivos nuotraukos čia.

Puikus savaitgalis Dzūkijoje

  • 2012-07-25

„Subatėlės vakarėly 2012“Į festivalį „Subatėlės vakarėly“ Dzūkijoje vykome jau antrą kartą. Buvome jame užpernai ir mums labai patiko. Kaip gali nepatikti renginys, kuriame visi vienas kitam šypsosi, bendrauja, džiaugiasi, rodo daug dėmesio. Gali pabendrauti su visais dalyviais, organizatoriais, etmografinių kolektyvų močiutėmis, kurios tau ir su tavim mielai dainuoja. Festivalyje kolektyvai turi daug laisvo laiko, spėjome net išsimaudyti ir pagrybauti ar pauogauti. Be to rengėjai nori kad visi kuo daugiau pamatytų. Koncertavome Darželių, Puvočių kiamuose ir Marcinkonyse, ragavome nuostabių dzūkų kultūros paveldo patiekalų, grojome, dainavome, šokome. Esame labai dėkingi visiems festivalio rengėjams, šeimininkėms ir šeimininkams, o ypač Marcinkonių etnografinio muziejaus vedėjui Jonui Bajoriūnui.

Daivos nuotraukos iš šio renginio štai čia.

Lietuviškos Joninės Skandinavijoje

  • 2012-06-22

Lietuviškos Joninės SkandinavijojeDanijos lietuvių bendrijos ir Pietų Švedijos (Skonės) lietuvių bendruomenės kvietimu instrumentinio folkloro grupė „Vydraga“ koncertavo šių dviejų organizacijų organizuotoje Joninių šventėje Švedijos lietuviškame restorane Gunnestorpsgard.

Iš tiesų labai malonu, kai nuvykęs į svetimus kraštus randi tautiečius, jau gan ilgą laiką gyvenančius svetur, dirbančius mylimą darbą, arba rimtai studijuojančius mėgstamą dalyką ir vis dar nepraradusius tautiškumo, besidominčius folkloru, puikiai šokančius tradicinius lietuviškus šokius, mokančius apeigines dainas ir  norinčius šokti ir dainuoti.

Skaityti toliau: Lietuviškos Joninės Skandinavijoje

Nauja programa

  • 2011-09-06

„Vydraga“ festivalyje „Pokrovskije Kolokola“Instrumentinio folkloro grupė „Vydraga“ rugsėjo 23 dieną 16 val. Vilniuje Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A) festivalio „Pokrovskije Kolokola“ metu pristatė savo naujausią programą „Slaviški elementai lietuvių liaudies instrumentinėje muzikoje“. Muzika skambėjo pilnutėlėje salėje. Koncerte, pavadintame „Muzika gurmanams“, taip pat muzikavo rusų folkloro legendos iš Maskvos Andrėj Kotov ir Sergėj Starostin. Kiek trumpesnė „Vydragos“ programos versija buvo atlikta to paties festivalio lauko scenoje (Gedimino pr. 1) sekmadienį (rugsėjo 25 dieną) apie 15 val.

Skaityti toliau: Nauja programa

„Vydraga“ folkloro ansamblių šventėje „Ulioj bitela“

  • 2011-04-17

„Vydraga“ folkloro ansamblių šventėje „Ulioj bitela“Vilniaus miesto folkloro ansamblių šventėje „Ulioj bitela“ balandžio 14 d. (ketvirtadienį) 20 val. 30 min. Karininkų ramovės 1 a. salėje „Vydraga“ pademonstravo specialiai šiam renginiui paruoštą mini programą. Grupės sudėtyje debiutavo būgnininkas Aurelijus Žitkauskas (Regimanto sūnus). Publika kolektyvą palydėjo stovėdama. „Vydraga“ linksmai baigė antrąją šventės dieną.

Nuotraukas galite pamatyti čia.

Vasaros karštis ir žmonių šiluma festivalyje „Subatėlės vakarėly...“

  • 2010-07-21

Festivalyje „Subatėlės vakarėly...“Po festivalio Ukrainoje praėjusį savaitgalį vykome pas dzūkus, į Dzūkijos nacionalinio parko ir Marcinkonių etnografinio muziejaus organizuojamą folkloro festivalį „Subatėlės vakarėly...“. Žinojome, kad bus kitaip, nei Kijeve, tačiau tai, ką patyrėme, pranoko visus lūkesčius. Dzūkų nuoširdumas, dosnumas ir svetingumas plačiai žinomas ne tik Lietuvoje, tačiau čia dar turėtume pabrėžti ir organizuotumą. Puikiai surikiuotos dienotvarkės ir pasirodymų programos muziejaus direktoriaus Jono Bajoriūno ir jo kruopščios, besišypsančios komandos nuopelnas. Mes dar ir asmeniškai norime padėkoti jam ir mūsų nuostabiai gidei Jurgitai už nepamirštamas akimirkas festivalyje.

Beje, šiemet festivalyje dalyvavo beveik išskirtinai „Aukso paukštės“ laureatai: „Vilnelė“, „Verpeta“, „Vydraga“, Žiūrų ir Marcinkonių ansambliai, Alna iš Punsko ir dar vienas kolektyvas iš Lenkijos. Labai nudžiugino Merkinės jaunimas.

Skaityti toliau: Vasaros karštis ir žmonių šiluma festivalyje „Subatėlės vakarėly...“