www.vydraga.eu

Leidyba

„Vydraga“ jau turi naujausią CD „Kudlius“

CD „Kudlius“ viršelisPer dvidešimt penkerius gyvavimo metus „Vydragos“ sudėtyje buvo ne vienas smuikininkas. Dabar pastoviai groja tik vienas, tačiau rašant šį albumą, norėjosi pilnesnio skambesio. Taigi pasikvietėme jauną smuikininką, Algirdo Klovos mokinį Matą Macevičių.

Šis albumas - visiškai gyvas studijinis įrašas, kuriame nėra jokio skaitmeninio montažo, jokių ypatingų korekcijų. Žodžiu, kaip sugrojome, taip jūs tai ir išgirdote. Esame labai dėkingi LLKC už suteiktą garso įrašų studiją ir garso režisieriui Rimantui Motiejūnui už įrašą.

Į albumą „Kudlius“ pateko įvairiu laiku folkloro ekspedicijose užrašytos melodijos. Mes jas grojame tradiciškai, tačiau pateikiame savas versijas. Paskutiniai keli kūrinėliai (12 – 18) pasižymi slaviškomis intonacijomis. Visi jie užrašyti Lietuvoje ir buvo grojami mūsų kaimuose ir miesteliuose. „Vydraga“ tokią programą buvo paruošusi specialiai festivaliui „Pokrovskije kolokola“. Už Kudliaus atvaizdą dėkojame dailininkui Zinui Kazėnui.

„Kudlių“ jau galite įsigyti Vilniuje Rūdninkų knygyne (Rūdninkų gatvė 20), parduotuvėse „Muzikumas“ (Aušros vartų 13), „Ragainė“ (PIlies g.6), „Thelonious“ (Stiklių g.12).

„Vydraga“ ir alus

„Vis par to alu“Dokumentininkas Arvydas Barysas šiuo metu baigia filmuoti naują filmo „Vis par to alu“ versiją. Visam filmui muziką įgrojo instrumentinio folkloro grupė „Vydraga“, todėl buvo pakviesta filmuotis finalinėse filmo scenose su garsiuoju aludariu Valentu Vaškevičiumi bare „Šnekutis“. Filmas pasirodys prieš pat šv Kalėdas. Daivos nuotraukas rasite čia.

Nauji įrašai

Nauji įrašai Vasario 3 dieną (penktadienį), spaudžiant 25 laipsnių šalčiui, „Vydraga“ pradėjo daryti naujus garso įrašus Lietuvos liaudies kultūros centro studijoje. Tai LLKC dovana „Aukso paukštės“ laureatams. Planuojama įrašyti apie 20 instrumentinės lietuvių liaudies muzikos pavyzdžių. Drauge su „Vydraga“ įrašinėja ir smuikininkas Matas Macevičius.

Nuotraukoje įrašo akimirka.

„Vydraga +“ festivalyje „Country Bauska“

„Vydraga +“ festivalyje „Country Bauska“Projektas „Vydraga +“ koncertavo festivalyje „Country Bauska“ ir buvo puikiai ivertintas festivalio organizatorių svečių ir žiūrovų. Jie smagiai šoko, linksminosi prie scenos, drauge dainavo, išprašė netgi biso. Išsamesnį straipsnį rasite www.countrysaloon.lt, o nuotraukas - albume.

Anglijos muzikinė spauda apie Rogerio Watsono ir Vydragos CD

CD viršelisIš žurnalo 'English Dance & Song' 2010.

Sue Swift (vertė Adas)

Rogerio Watsono ilgametė patirtis vystant tradicinę anglišką muziką nuvedė jį tolyn ir atvedė į Liuksemburgą. Čia jis surado kelią į Vilnių, į Griežynės festivalį Lietuvoje. Šios kelionės rezultatas buvo vainikuotas kompaktiniu disku, Rogerio įrašytu kartu su lietuviško folkloro ansambliu Vydraga.

Kaip būdinga Rytų Europos muzikai, Vydraga sukūrė žavintį ir dinamišką skambesį, svaiginančias, nenutolančias improvizacijas. Rogeris, sodriu, nenustygstančiu garsu, vinguriuoja tarp žinomų tradicinių anglų krašto muzikos melodijų ar groja savo sukurtas melodijas.

Skaityti toliau: Anglijos muzikinė spauda apie Rogerio Watsono ir Vydragos CD

CD „Roger Watson & Vydraga“

CD „Roger Watson & Vydraga“Algirdo Klovos ir Roger Watson kūrybinė draugystė tęsiasi nuo 2003 metų, kada jie susipažino Liuksemburge. Toliau sekė bendri darbai Hempshire, Londone, Vilniuje – festivalyje „Griežynė“, kur buvo pagrota, o tuojau pat studijoje „Aurea“ įrašyta dalis šio albumo. Šią programą sudaro lietuviškos ir angliškos tradicinės melodijos, tačiau ypač laisvas ir individualus visų muzikantų požiūris į jas daro šią muziką multikultūrine ir puikiai suvokiama ne tik lietuviui ir anglui, bet ir „marsiečiui“.

Skaityti toliau: CD „Roger Watson & Vydraga“

Naujojo albumo pristatymas

Albumo pristatymasTris dienas (rugsėjo 23-25) Vilniuje buvo pristatomas naujas CD „Roger Watson & Vydraga“. Pristatyti darbo buvo atvykęs ir Roger Watson, o pirmajame koncerte grojo ir jo kolegos Liam Robinson ir Sam Sweeney (Anglija).
Algirdo Klovos ir Rogerio Watsono iš Anglijos kūrybinė draugystė tęsiasi nuo 2003 metų, kada jie susipažino Liuksemburge. Toliau sekė bendri darbai Hempshire, Londone, Vilniuje – festivalyje „Griežynė“, kur buvo pagrota, o tuojau pat studijoje „Aurea“ įrašyta dalis šio albumo. Šią programą sudaro lietuviškos ir angliškos tradicinės melodijos, tačiau ypač laisvas ir individualus visų muzikantų požiūris į jas daro šią muziką multikultūrine ir puikiai suvokiama ne tik lietuviui ir anglui, bet ir „marsiečiui“.

Nuotraukas iš šių koncertų galite rasti foto albume. (autoriai Ken Basford ir Giedrė Balčytytė).
Apie naująjį albumą skaitykite čia. Galite ir pasiklausyti.