www.vydraga.eu

Istorija

Vydragos vardas

Šiemet (20013 metais) „Vydraga“ švenčia 25 – metį, tačiau dar ir dabar dažnas paklausia: ką tas keistas vardas reiškia?

 

Žodis „vydraga“ yra senovinis ir dabar jau turi ne vieną reikšmę, tačiau mes remiamės aiškinimu, kad jis sudarytas iš dviejų šaknų – vyda (vydėti) ir rega (regėti). Turėti „vydą“, arba vydos jėgą (nuo ko kilęs ir Vydūnas), reiškia sugebėti matyti ateitį, jausti įvykių seką. Iš šaknies „regėti“ kilęs ir žodis ragana. Taigi „Vydraga“, mūsų supratimu, yra ragana aiškiaregė, ragana – burtininkė, galinti matyti ateitį.

 

Prieš dvidešimt penkerius metus mes labai ilgai ieškojome savo grupei pavadinimo ir matyt, kad ta ragana pati apsireiškė... Ji mus ir šiandien globoja.

„Vydraga“

Senoji VydragaLietuvių folkloro ansamblį Vydraga“ 1988 m. įkūrė ir iki šiol jam vadovauja kompozitorius, pedagogas, folkloristas ir muzikantas Algirdas Klova. Ansamblis pats rengė folkloro ekspedicijas, buvo įkūręs jaunimo folkloro studiją, įrašė ir išleido vieną LP, keturias MC, 2 CD, parengė daugiau kaip dešimt skirtingų muzikinių programų, kuriose atsispindėjo visa Lietuvos folkloro istorija. „Vydraga“ nusifilmavo 4 -ose Lietuvos TV programose, Lietuvos radijo fondams įrašė daugiau kaip 3 valandas muzikos, neapsiribodami vien folkloro konservavimu, bet kūrybingai jungdami jį su kitais žanrais. Paruošė ir įrašė bendrą kompoziciją „Laumių sakmės“ su S. Sasnausko džiazo kvartetu. „Vydraga“ dalyvavo dešimtyse koncertų, festivalių ir kitokių renginių Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Argentinoje, Vokietijoje, Danijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kt.

Skaityti toliau: „Vydraga“