www.vydraga.eu

„Griežynė 2014“

Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė 2014“

„Griežynė 2014“Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis GRIEŽYNĖ yra seniausias Baltijos rytiniame regione ir ilgą laiką buvo vienintelis Lietuvoje šio žanro renginys, vykstantis Vilniuje kas antri metai. 1992-aisiais jį sumanė bei įgyvendino du instrumentinio folkloro entuziastai – kompozitorius Algirdas Klova ir Arūnas Lunys. Pavadinimas GRIEŽYNĖ pasirinktas neatsitiktinai - griežyne liaudyje vadinamas smuikas. O juk smuikas yra vienas pagrindinių liaudies muzikos instrumentų ne tik Lietuvoje. Šiemet festivalyje tikrai gausu šio instrumento puoselėtojų iš įvairių žemės kraštų.

Skaityti toliau: Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė 2014“

Programa

Rugsėjo 10 d., trečiadienis, Vilnius

17 val. Egidijaus Virbašiaus sukurtų lietuvių liaudies muzikos instrumentų parodos atidarymas ir Kauno vaikų folkloro ansamblio „Ratilėlis“ vad. Alvyda Česienė ir Andrius Darčianovas (Kaunas) koncertas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g.41)

Skaityti toliau: Programa

Festivalio renginiai

Rugsėjo 10 d., trečiadienis, 17.00 val. Egidijaus Virbašiaus sukurtų lietuvių liaudies muzikos instrumentų parodos atidarymas ir Kauno vaikų folkloro ansamblio „Ratilėlis“ vad. Alvyda Česienė  ir Andrius Darčianovas koncertas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g.41).

Skaityti toliau: Festivalio renginiai

Festivalio svečiai

Kapela Bornego z Podzamcza (Lenkija)

Grupė gimė 2012 m. Groja ir dainuoja tradicinę šokių muziką, atlieka ir lyrines liaudies dainas. Muzika atliekama smuiku, suka (vertikalus liaudiškas smuikas), bosu, būgnu ir kitais liaudies instrumentais. Kapela groja pagrinde Roztocze regiono tradicinę muziką. Grojimo tradicijų ir repertuaro mokosi iš didžiųjų kaimo muzikos meistrų, susitinka su jais ir drauge muzikuoja. Mėgsta bendrauti su publika ir groti taip, kaip ta muzika buvo grojama anksčiau. Juos gali išgirsti miestų ir kaimų šokių renginiuose, labiausiai yra pamėgę Liublino pilies apylinkes.
Mateusz Borny – suka (liaudiškas vertikalus smuikas)
Piotr Deptuła – smuikas
Bartosz Gajdzik – būgnelis
Robert Miedziocha - bosas

Skaityti toliau: Festivalio svečiai

„Griežynėje“ grojo

Sergej Starostin (Rusija/Russia) - 1992
Kevin Tilbury (Anglija/England ) - 1992, 1994
Gjermund Kolltveit (Norvegija/Norway) - 1992
Atle Lien Jensen (Norvegija/Norway) - 1992
“Kapela z Sulym“ (Lenkija/Poland) - 1992
Andrzej Zajko (Lenkija/Poland) - 1992, 1998
Per O.G. Runberg (Švedija/Sweden) - 1992

Skaityti toliau: „Griežynėje“ grojo