www.vydraga.eu

„Griežynė 2012“

Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė 2012“

„Griežynė 2012“ Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis GRIEŽYNĖ yra seniausias Baltijos rytiniame regione ir ilgą laiką buvo vienintelis Lietuvoje šio žanro renginys, vykstantis Vilniuje kas antri metai. 1992-aisiais jį sumanė bei įgyvendino du instrumentinio folkloro entuziastai – kompozitorius Algirdas Klova ir Arūnas Lunys. Pavadinimas GRIEŽYNĖ pasirinktas neatsitiktinai - griežyne liaudyje vadinamas smuikas. O juk smuikas yra vienas pagrindinių liaudies muzikos instrumentų ne tik Lietuvoje.

Skaityti toliau: Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė 2012“

Programa

Rugsėjo 5 d., trečiadienis, Vilnius

17 val. Panevėžio kraštotyros muziejaus archyvo fotografijų parodos „Muzikantas tarp žmonių“ atidarymas, koncertas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41)

18 val. Sauliaus Petreikio ir Algirdo Klovos world music projektas Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)

19 val. Grupės „Domo Emigrantes“ (Italija) koncertas Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)

 

Skaityti toliau: Programa

Festivalio renginiai

Rugsėjo 5 d., trečiadienis, 17 val. Panevėžio kraštotyros muziejaus archyvo fotografijų parodos „Muzikantas tarp žmonių“ atidarymas ir koncertas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41). Parodoje eksponuojamos Panevėžio kraštotyros muziejaus fotografijų rinkinio nuotraukos, iliustruojančios tarpukario žmonių santykį su muzika ir muzikos instrumentais. Didžioji dalis čia pateiktų nuotraukų yra vieno tarpukario miestelio fotografo – miežiškiškio Vinco Ferinausko (1892–1975) darbai, atspindintys sodžiaus žmonių švenčių bei pasilinksminimų tradicijas.

Skaityti toliau: Festivalio renginiai

Festivalio svečiai

Lily NeillLILY NEILL – JAV

Lily Neill groja airiška (keltiška) arfa. Koncertavo Dubline, Helsinkyje, Kazanėje, Londone, Maskvoje, Niujorke, Paryžiuje. Yra grojusi JAV prezidentui Bilui Klintonui ir Airijos prezidentei Mary McAleese.
Greta solinių koncertų, yra grojusi ir įrašiusi muzikos su roko, pop ir liaudies muzikos ansambliais, tarp jų ir su žymia airių muzikos grupe „The Chieftains“, legendiniu atlikėju Dereku Bellu.

Skaityti toliau: Festivalio svečiai