www.vydraga.eu

„Griežynė 2010“

Festivalis „Griežynė“

Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis GRIEŽYNĖ yra seniausias Baltijos rytiniame regione ir ilgą laiką buvo vienintelis Lietuvoje šio žanro renginys, vykstantis Vilniuje kas antri metai. 1992-aisiais jį sumanė bei įgyvendino du instrumentinio folkloro entuziastai – kompozitorius Algirdas Klova ir Arūnas Lunys. Pavadinimas GRIEŽYNĖ pasirinktas neatsitiktinai - griežyne liaudyje vadinamas smuikas. O juk smuikas yra vienas pagrindinių liaudies muzikos instrumentų ne tik Lietuvoje.

Skaityti toliau: Festivalis „Griežynė“

Festivalio svečiai

„Kapela Mazowiecka“„Kapela Mazowiecka“ (Lenkija) groja autentišką liaudies muziką iš vakarinių bei pietinių Lenkijos regiono Mazowija dalių. Kapelos sudėtis tipinė šiam regionui - du smuikai ir bassola. Kartais prijungiamas klarnetas in C, būgnelis, klarnetas, ar dūdmaišis. Populiariausi tradicinio repertuaro šokiai „Kujawiak“ ir „Oberek“, tačiau kapela groja taip pat šokių „żabka“, polka-mazur, polka, powolniak, owczarek, żuraw, mazur, mazurek melodijas

BARTOSZ NIEDŹWIEDZKI - I smuikas, klarnetas, dūdmaišis.
BARBARA SONGIN - II smuikas, būgnas, balsas.
AGNIESZKA NIWIŃSKA basedla, būgneliai, balsas.
MATEUSZ NIWIŃSKI smuikas, basedla.

 

Skaityti toliau: Festivalio svečiai

„Griežynė 2010“ programa

Griežynė 2010Rugsėjo 8 – trečiadienis.
    16.00 – Parodos „Lietuvių liaudies muzikos instrumentai“ atidarymas ir koncertas Lietuvos nacionaliniame muziejuje. (Arsenalo g. 1).
    19.00 – Folkjazz muzikos vakaras. Dalyvauja: „Vydraga“,  Arūnas Šlaustas, Adelė ir Emilija Vaiginytės ir Matas Macevičius. Vilniaus Mokytojų namų svetainėje. (Vilniaus g. 39)

Skaityti toliau: „Griežynė 2010“ programa