www.vydraga.eu

„Griežynė 2008“

Festivalio renginiai

„Griežynė 2008“* „Sėlos muzikantai“ – Zarasų krašto liaudies muzikantų ir instrumentų fotografijų paroda. Atidarymas rugsėjo 10 dieną trečiadienį 17 val. Lietuvos muzikos, teatro ir kino muziejuje. Po atidarymo surengtame koncerte dalyvaus ir gros Zarasų krašto muzikantai. Šios parodos eksponatus, bendraudamas su savo krašto liaudies muzikantais, surinko žinomas liaudies muzikos atlikėjas, kapelos „Sadūnai“ narys Gintaras Andrijauskas.

* Instrumentinio folkloro grupės „Vydraga“ dvidešimtmečiui skirtame koncerte bus pristatytas ir naujasis albumas „Per šilą jojau“. Koncerte skambės būtent šio naujojo darbo fragmentai, o tradicinių populiariausių lietuviškų ir angliškų šokių melodijas „Vydraga“ atliks su puikiu armonikieriumi, liaudiško muzikavimo stilių tyrinėtoju iš Anglijos Rogeriu Watsonu. Koncertas vyks pirmąją festivalio dieną (rugsėjo 10-tąją, trečiadienį) 20 valandą. 

 

Skaityti toliau: Festivalio renginiai

Festivalio programa

Devintojo tarptautinio instrumentinės muzikos festivalio

GRIEŽYNĖ 2008 m.

Programa 2008 m. rugsėjo mėn. 10 – 14 d.

  

Rugsėjo 10 d. trečiadienis, Vilnius

17 val. „Sėlos muzikantai“ –  Zarasų krašto liaudies muzikantų ir instrumentų fotografijų parodos atidarymas ir koncertas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje  (Vilniaus g. 41) . Dalyvauja Zarasų krašto muzikantai.

20 val. Folkloro grupės VYDRAGA (Lietuva) ir ROGER WATSON (Anglija) bendras koncertas, skirtas VYDRAGOS 20 – mečiui ir naujojo albumo „Per šilą jojau“ pristatymas Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje (Vilniaus g. 39)

 

Skaityti toliau: Festivalio programa

Festivalio dalyviai

„Abra“Folkloro grupė „ABRA“ – Latvija

Folkloro grupė „Abra“ drauge muzikuoja nuo 2005 metų, tačiau kai kurie muzikantai yra anksčiau groję kitose folkloro grupėse. Grupė dažniausiai groja instrumentinę muziką dūdmaišiais, koklėmis, lumzdeliais, būgnais ir kitais tradiciniais instrumentais, kiek šiuolaikiškai žvelgdami į autentiką. Groja ne tik latvišką muziką – dainas ir šokius. Daugelį instrumentų ir kostiumų pasidirbdino patys muzikantai, remdamiesi istoriniais šaltiniais. Šiuo metu kolektyve groja penki žmonės. „Abra“ nuolat dalyvauja tarptautiniuose ir tautiniuose folkloro festivaliuose.

Skaityti toliau: Festivalio dalyviai