www.vydraga.eu

„Vydragos“ „Dėlionė“

„Vydragos“ „Dėlionė“Pasirodo naujas instrumentinės folkloro grupės albumas „Dėlionė“ Kas tai?

Lietuviškos liaudies muzikos remiksų projektą „Dėlionė“, kuriame už pagrindą naudoti instrumentinės grupės „Vydraga“ įrašai, sumąstė ir iniciavo leidybinės kompanijos „Zona“ įkūrėjas ir vadovas Dovydas Bluvšteinas.

„Vydraga“ ir „Zona“ paskelbė viešą šios grupės lietuvių liaudies muzikos įrašų remiksų konkursą. Populiariausiu liaudies muzikos instrumentu XXI amžiuje tampa kompiuteris, todėl gimė sumanymas parengti ir pateikti lietuvių liaudies muzikos įrašus tinkama kompiuteriniam perdarymui forma. Dalyvių amžius, remiksų stilistika ir trukmė – nebuvo ribojami (gal ir be reikalo).

Kaip gimė projektas? Sigitas Saga ir Algirdas Klova sumąstė dalyvauti projekte „Visa Lietuva šoka“, tokiu būdu pastiprinant liaudiškų šokių skambesį elektroninės muzikos bytais. Neturėdamas specialiai paruoštų būgnų ir boso partijų, jis buvo priverstas didžėjine technika „iškirpinėti“ juos iš žinomų kūrinių. Paprasta kaimo vakaronių liaudies muzika nedaug kuo skiriasi nuo elektroninės šokių muzikos ta prasme, kad dauguma instrumentų šiek tiek varijuodami kartoja tą pačią neilgą garsų seką, muzikos posmą, muzikantu žargonu – kvadratą. Kitą vertus, kokybiškai, be pašalinių garsų, įrašyti atskirų instrumentų fragmentai yra puikūs semplai. Pasirodė visai logiška įrašyti studijoje semplus, sudėlioti iš jų dainas ir pridėti bytus.

VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto studentai pavasario semestre atlieka mokomąją praktiką, todėl Dovydas pasiūlė fakultetui ją įgyvendinti VGTU Linkmenų fabriko garso įrašų studijoje ir įrašyti Vydragos muziką. Atsirado net 16 norinčių iš Renginių inžinerijos specialybės pirmo ir antro kursų. Jie per porą mėnesių, vadovaujami Linkmenų studijos garso inžinieriaus ir grupės „Movo“ būgnininko Manto Tamulionio, įrašė visus 29 „Vydragos“ repertuaro kūrinius ir padarė jų preliminarius suvedimus.

Tokiu būdu, dabar jau turime nemažą lietuvių liaudies muzikos instrumentų semplų archyvą ir norėtume, kad muzikos kūrėjai juos naudotų. Nutarėme paskelbti „Dėlionės“ konkursą, kurio tvarkymu užsiimė kita, Pramogų industrijos specialybės studentų grupė.

Visą projektą užbaigiame albumo išleidimu.