www.vydraga.eu

Kalėdos

„Vydragos“ KalėdosGruodžio 17 d. „Vydraga“ visi drauge jau paminėjo Kalėdų šventę. Prisiminėme pagrindinius metų įvykius. Kviečiame paskaityti:

2017. „Vydragos“ jau gali klausytis visas pasaulis tarptautiniuose portaluose Deezer, Spotify,  Shazam,  Apple Music, Itunes, Google Play Music.

2017. Sausio 20 dieną grojome drauge su DJ Saga turizmo parodoje Adventur Vilniuje, Litekspo rūmuose. Naujas, įdomus žvilgsnis į lietuvių liaudies muziką. Gaila, kad vėlokai vakare ir žmonių nebebuvo tiek, kiek norėjosi, bet pagrojom, buvo ir šokančių.

2017. Vasario 11 d. pradėjome įrašų sesiją Linkmenų Fabriko studijoje remixų CD „Dėlionė“ su Mantu, Dovydu ir studentais.

2017. vasario 25 d. „Vydraga“ puikiai sugrojo savo vieną geriausių koncertų A.J.Juškų muziejuje Vilkijoje. Buvo sausakimša salė, puiki nuotaika. Padarėm viską gerai. Ačiū Videlei ir Arūnui, ačiū skaitlingai ir nuostabiai publikai. Susitiksime po metų - trisdešimtmečio koncerte.

2017. Kovo 4 d. „Vydraga“ labai gerai pasirodė Kaziuko Mugėje Vilniuje. Grojome prie Čižo Alaus palapinės, o vakare pagrindinėje scenoje Rotušės aikštėje. Ačiū skaitlingiems žiūrovams. Ačiū visiems mums šešiems „Vydragos“ nariams, ačiū Daivai už nuotraukas. Bravo šokėjams.

2017. Gegužės 12 – 13 d. „Vydraga“ grojo Zarasuose festivalyje „Sėlos muzikantai“. Gegužės 12 d. 19 val. visi rinkosi Zarasų kultūros centro koncertų salėje, kur kartu su Ilmaru Pumpursu ir jo kompanija iš Latvijos, „DoRe“ iš Klaipėdos ir tradicine kapela „SALAKO MUZIKANTAI“, prisiminė 25 metų festivalio istoriją. Koncertas taip ir vadinosi – „XXV kartas“. 13 d. 13 val. koncertas prie Šlyninkos malūno, 17 val. koncertas Stelmužės bažnyčioje. Vakare, kultūros namuose įvyko vakaronė.

2017. Gegužės 27 d. „Vydraga“ grojo XX Latvijos liaudies muzikos festivalyje Ludzos mieste. Festivalyje grojo viso 34 liaudiškos muzikos kapelijos iš Latvijos, du kolektyvai iš Baltarusijos ir po vieną iš Estijos, bei Lietuvos. Ludza yra seniausias miestas Latvijoje, kitais metais švęs 840 metų sukaktį. Grojome nedideliame kaimelyje Lucmuiža ir didžiąjame koncerte prie Ludzos pilies. Ji mažai teišlikus, aplankėme katalikų bažnyčią, sinagogą, cerkvę, muziejų ir daug kitų gražių vietų. Dėkojame Ilmarui Pumpurui už pakvietimą ir rūpestį.

2017. Birželio 1-3 dienomis Šiauliuose vyko XX Jubiliejinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis „Ant Rubežiaus“. Jame dalyvavo ir net dvi programas rodė ir „Vydraga“. Pirmąjame koncerte skambėjo pasaulio tautų folkloras su Alium Sirgėtu, o antrajame lietuvių liaudies muzika. Festivalyje pasirodė apie 40 kolektyvų. Išskirtinė „Ant Rubežiaus“ dovana - Jungtinis Pabaltijo šalių bandonininkų, armonininkų ir mandolininkų orkestras, kuriam dirigavo Arūnas Lunys. Jame grojo Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikantai, o jų tarpe ir du „Vydragos“ nariai Robertas ir Regimantas.

2017. Birželio 17 d. „Vydraga“ buvo labai gražiai priimta Kretingoje, festivalyje „Pastauninko pintinis“. Grojome iškilmingame atidaryme prie paminklo Jonui Karoliui Chodkevičiui, o po to Rotušės aikštėje, festivalio scenoje. Buvome nuoširdžiai sutikti ir apnakvindinti, bei pamaitinti labai gražiame ir patogiame motelyje „Smagratis“. Dėkojame šeimininkui ir personalui. Labai ačiū festivalio organizatoriui Pranui Razmui.

2017. Šiemet liepos 21-23 dienomis Marcinkonyse vyko folkloro festivalis „Subatėlės Vakarėly“. „Vydraga“ šiame festivalyje grojo jau ketvirtą kartą. Šiemet be mūsų dar dalyvavo „Kuršių Ainiai“ iš Klaipėdos, „Vilnelė“ iš Vilniaus karininkų ramovės, Radvija (Radviliškis), Žvangucis (Alytus), Matuizų ir Marcinkonių etnografiniai ansambliai. Svečius savo valdose pasitiko Margionių ir Lynežerio etnografiniai kolektyvai. Puikus buvo „Vydragos“ koncertas Lynežerio kaimo mokytojo sodyboje, kur demonstravome senąją lietuvių muziką ir instrumentus. Sekmadienį dar aplankėme mūsų draugą - dailininką Kastytį Skromaną jo sodyboje Grybaulios kaime. Ten taip pat ir grojome. Kastytis Skromanas kadaise buvo Algirdo tėčio, dailininko Bleslovo Klovos mokinys. Kaip visuomet buvo mielas, puikus festivalis.

2017. Rugsėjo 30 dieną „Vydraga“ grojo Prienuose - Krašto mugėje „Rudens spalvos 2017“. Buvo puikus oras ir nuotaika. Nepaisant prastoko garso, atrodo pagrojome neblogai.

2017. Spalio 19 d. „Vydraga“ grojo Algirdo Klovos dainas XV Tarptautinio festivalio „Tai Aš“ koncerte „Muzika iš šaknų“, kuriame dalyvavo  muzikantai, kuriantys autorinę muziką, kurioje jaučiama liaudies tradicija, etnika, gyvos protėvių „šaknys“. Koncerto pabaigoje dar pagrojome Brendan Monaghan dainą „Deep dark Rosaline“.

2017. Lapkričio 18 d. LRT didžiojoje studijoje „Vydraga“ filmavosi „Sutaro“ 6000 koncerto progai pažymėti. Drauge su „Sutaru“ grojome Paduškėle. TV rodyta gruodžio 28 d. 21 val.

2017. Gruodžio 3 d. Pirmoji „Vydragos“ repeticija su Vladimiru Čekasinu dėl dalyvavimo festivalyje „Birštonas Jazz“.